Page tree
Skip to end of metadata
Go to start of metadata

مقدمه

در این مستند با نحوه‌ی پیاده‌سازی سرویس پرداخت درون‌برنامه‌ای مایکت برای برنامه‌های تحت Cordova و PhoneGap آشنا می‌شوید. تمام مراحلی که در این مستند ذکر می‌شوند در اپلیکیشن نمونه پیاده‌‌سازی شده‌ است. این برنامه را می‌توانید از اینجا دانلود نمایید.

دانلود و نصب Plugin

جهت پیاده‌سازی In App Billing در اپلیکیشن‌های Cordova/PhoneGap کافیست پلاگین myket-iab-cordova-plugin را از اینجا دانلود نمایید. حال کافی است پلاگین را در شاخه plugins برنامه‌ی خود قرار دهید. اگر پلتفورم Android را نصب نکرده‌اید کافیست با دستور زیر این پلتفورم و پلاگین مایکت را با هم نصب نمایید:

ولی اگر این پلتفورم را از قبل نصب کرده‌اید و قصد remove کردن آن‌ را ندارید کافیست دستور زیر را اجرا نمایید تا پلاگین In App Billing مایکت بر روی اپلیکیشن شما نصب شود:

بعد از نصب این پلاگین شما می‌توانید از کلاس platforms/android/src/ir/myket/example/iab/InAppBillingPlugin.java برای ثبت BASE64_ENCODED_PUBLIC_KEY که از پنل توسعه‌دهندگان مایکت دریافت کرده‌اید استفاده نمایید.

 

نحوه استفاده

ابتدا در فایل index.html این خط را اضافه کنید:

مانند برنامهٔ نمونه، می‌توانید توابع زیر را پیاده‌سازی کنید:

 

- نصب سرویس پرداخت درون‌برنامه‌ای مایکت باید قبل از هر تابع دیگری این تابع صدا زده شود تا از وضعیت نصب بودن مایکت و پشتیبانی کردنش از این سرویس اطلاع پیدا کنیم:

- خرید کالایی با کلیدی مانند "gas":

- لیست کردن تمام خریدها:

- اعلام مصرف شدن کالای خریداری شده:

- خرید اشتراک:

-  گرفتن جزئیات کالاها:

- گرفتن تمام کالاهای موجود:

بعد از پیاده‌سازی مناسب توابع inappbilling و یا کپی کردن این توابع از اپلیکیشن myket-iab-cordova-sample پرداخت درون‌برنامه‌ای مایکت به طور کامل بر روی برنامه‌ٔ شما کار خواهد کرد.

  • No labels